Domki letniskowe w Lubrzy
ul. Jeziorowa 50, 66-218 Lubrza

kajaki-lubrzaFirma Martinez organizuje już od 2003r. spływy kajakowe, cieszące się uznaniem turystów z całej Polski, jak również gości z Europy.

Malownicze rzeki Pojezierza Lubuskiego zachęcają do przeżycia niecodziennej przygody. Wyprawa kajakiem jest doskonałym sposobem na odreagowanie codziennego stresu poprzez kontakt z dziewiczą przyrodą. Jest to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych lub na romantyczną przygodę we dwoje. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: pasjonaci fortyfikacji zafascynowanie będą bunkrami oraz unikalnymi budowlami hydrotechnicznymi na rzece Paklicy, natomiast miłośnicy przyrody docenią piękno fauny i flory. Przy odrobinie szczęścia spotkać można orła bielika, bobra, perkoza, łabędzia lub zimorodka.

Zapewniamy sprzęt w postaci świetnie sprawdzających się dwuosobowych kajaków polietylenowych, aluminiowych wioseł oraz kamizelek asekuracyjnych w różnych rozmiarach, również dziecięcych. Dla liczniejszych grup istnieje również możliwość dowozu posiłku (słynna grochówka z kiełbaską) na wybranych szlakach.

Pływać można indywidualnie i grupowo, przy czym wskazana jest wcześniejsza rezerwacja terminów weekendowych. Jeśli warunki pogodowe są sprzyjające, można pływać przez cały rok, natomiast główny ruch turystyczny ma miejsce od kwietnia do października.

Proponujemy kilka różnych tras, które usatysfakcjonują zarówno początkujących kajakarzy, jak również doświadczonych miłośników sportów wodnych. Oto kilka propozycji, uwzględniających przede wszystkim rzekę Paklicę oraz Pliszkę, jednak jesteśmy otwarci na Państwa pomysły wypadów na inne rzeki, np. Obrę, Odrę, Ilankę lub inne.

Przy stanicy wodnej funkcjonuje bar, w którym można zjeść m.in. smaczną smażoną rybkę. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij tutaj, aby pobrać nasz folder w PDF o spływach kajakowych (rozmiar pliku: 10,5 MB) – zawiera trasy spływów wraz z mapami oraz wszystkie podstawowe informacje o każdym ze szlaków.

WIĘCEJ

www.martinez.com.pl