Domki letniskowe w Lubrzy
ul. Jeziorowa 50, 66-218 Lubrza

atrakcje-noc-nenufarowNoc Nenufarów” jest sztandarową imprezą Gminy Lubrza. Została nagrodzona certyfikatem jakości „Turystyczny produkt roku 2004” Polskiej Organizacji Turystycznej oraz tytułem „HIT 2003 Ziemi Lubuskiej”. Jej zadaniem jest promowanie Lubrzy i Gminy Lubrza nie tylko w Polsce, ale i zagranicą.

Impreza ma charakter rodzinny, tak aby mogli w niej brać udział wszyscy od najmłodszych do najstarszych. Składa się z trzech części, pierwsza to czas zabawy, konkursów, pokazów, tańca, motocykli ,iluzji . Druga część od której cała impreza wzięła nazwę , to baśniowe widowisko na wodzie jeziora Lubie, przygotowane przy współpracy z Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. W tym roku 13 edycję, „Nocy Nenufarów” reżyseruje Tomasz Siemicki.

Widowisko jest przedstawieniem legendy o powstaniu nazw pobliskich jezior Goszcza, Lubie oraz nazwy samej miejscowości, która ma pochodzić od imienia pięknej dziewczyny Lubrzany zwabionej podstępnie nad brzeg jeziora Lubie, przez zazdrosną wiedźmę Wierzbichę i zaklętą w kwiat nenufaru. Wiedźmie w jej podstępie pomagają złe wróżki. Na szczęście miłość Ziemowita zwycięża złe czary Wierzbichy i Lubrzana zostaje odczarowana wyłaniając się z olbrzymiego kwiatu.

Cała legenda kończy się zwycięstwem miłości i dobra. Widzowie w tym roku będą mogli obejrzeć walkę złych wróżek z dobrymi i zwycięstwo dobra nad złem(dobre i złe wróżki to nowe postacie , które reżyser umieścił w scenariuszu) Widowisko kończy się pokazem fajerwerków, „Ognie Nenufarów”, po których następuje trzecia część imprezy. Jest nią koncert gwiazdy wieczory. Tradycją jest, że na „Nocy Nenufarów” występuje artysta z czołówki polskich gwiazd estrady gościli już u nas Maryla Rodowicz, Stachursky, Krzysztof Krawczyk, Urszula, Łzy, Maleńczuk, Ich Troje oraz Myslovitz. Impreza kończy się zabawą która trwa do białego rana.

WIĘCEJ

www.lubrza.pl